(vervolg pagina 1)
Jan Blei’s voetsporen in Zwartsluis en omgeving worden zeker niet uitgewist.
Hij speelde in het eerste van DESZ, maakte jarenlang programma’s voor ZwartewaterFM, presenteerde activiteiten in Hasselt en Genemuiden en schreef teksten voor oneindig veel uitgaves. Jan is ook de geestelijk vader van succesvolle theatervoorstellingen die de laatste jaren veel publiek op de been brachten in Giethoorn, Steenwijk en Vollenhove. Sprak je daar met hem over, dan kwam het onderwerp steevast op Zwartewatersklooster. Over de fascinerende ridderhistorie moest ooit een theatervoorstelling komen.
Die oude wens komt deze zomer uit. Jan schreef vorig jaar ondanks zijn ziekte in korte tijd de teksten voor Ridders en Juffers. Nog niet zo lang geleden was hij aanwezig bij de presentatie van die voorstelling. Bevlogen als altijd vertelde hij over zijn band met dat buurtschapje tussen Hasselt en Zwartsluis. Met een haast triomfantelijke glimlach keek hij de zaal in. Een theatervoorstelling over Zwartewatersklooster in het Van Stolkspark in Hasselt. Dat had hij toch maar mooi voor elkaar.
Het is bijna niet te verteren dat uitgerekend Jan Blei niet bij die uitvoeringen aanwezig kan zijn. Al valt dat gemis volkomen in het niet bij het verdriet dat zijn naasten zullen doormaken. De Stadskoerier wenst ze veel sterkte toe.
De Heks van Almen
STEENWIJK - Theatermakers Achterhoek brengt De Heks van Almen op 6 juni naar Theater De Meenthe. De voorstelling is aangepast aan de geschiedenis van Overijssel.
In 1472 vond in Almen een van de eerste heksenverbrandingen plaats. Theatermakers Achterhoek maakte daar een voorstelling over. De voorstelling is een monument van eerherstel voor mensen die onschuldig terechtgesteld zijn. Meer informatie en tickets via www.demeenthe.nl.