Afbeelding
Foto: Gerard Bos

Kapitaalinjectie voor natuurherstel in Overijssel

Algemeen

REGIO - Het Cultuurfonds doneert 2 miljoen euro aan natuur in Nederland. Dit bedrag komt bovenop de 1,5 miljoen euro waarmee het Cultuurfonds jaarlijks al bijna 300 natuurprojecten ondersteunt. “Natuur en cultureel erfgoed zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Klimaatverandering heeft een enorme impact op het Nederlandse landschap en daarom doneren we de extra 2 miljoen aan de provinciale Landschappen. Het creëren van klimaatbestendige natuur is een prioriteit”, aldus Cathelijne Broers, directeur van het Cultuurfonds. 

“De Nederlandse natuur staat onder grote druk. Veel kwetsbare plant- en diersoorten dreigen uit ons land te verdwijnen, ook omdat bijna alle leefgebieden in een slechte milieuconditie verkeren. Dankzij de vrij te besteden en genereuze donatie van het Cultuurfonds kunnen onze 12 provinciale organisaties diverse, noodzakelijke herstelprojecten starten. De bijdrage van het Cultuurfonds werkt daarbij ook als financieel vliegwiel, zodat we een nog grotere impact kunnen realiseren”, legt Hank Bartelink uit, directeur-bestuurder LandschappenNL de koepel voor de provinciale Landschappen.

I Overijssel ondersteunt het Cultuurfonds onder andere het project ‘Muziek in de Natuur’. Op drie landgoederen van Landschap Overijssel vinden muziekoptredens plaats. Ook organiseert Natuurexpo een natuurmarkt. Met de extra donatie van het Cultuurfonds, kunnen er meer van dit soort projecten worden opgestart. Ook is het mogelijk om subsidie voor natuurprojecten aan te vragen bij het Cultuurfonds.

Dat het Cultuurfonds al zo’n zestig jaar bijdraagt aan het behoud en de versterking van de natuur in Nederland kan dankzij de genereuze steun van donateurs en schenkers. Broers: “We kunnen niet zonder de schenkingen van natuurliefhebbers, want de nood is hoog om te investeren in klimaatbestendige landschappen. Op die manier kunnen we bijdragen aan belangrijke natuurprojecten, educatie, biodiversiteit en behoud van landschappen. We roepen natuurorganisaties dan ook op om een aanvraag bij ons in te dienen.” 

Het Cultuurfonds investeert jaarlijks meer dan 40 miljoen euro in de toekomst van cultuur en natuur, dankzij particuliere giften en nalatenschappen, samenwerking met partners en de afdracht van de VriendenLoterij en Nederlandse Loterij. Via het Cultuurfonds krijgen jaarlijks ruim 3.500 cultuur- en natuurprojecten door heel Nederland, in het Caribisch deel van het Koninkrijk en in Suriname een financiële bijdrage. 

Kijk voor meer info op cultuurfonds.nl/natuur.

Joop de Haan

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie