Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Schilderijenexpositie in Zomerkerk: ‘Herders gezocht’

Algemeen

ZWARTSLUIS – Van Leo Nieuwenhuize uit Meppel is er in de komende maanden is er in de Zomerkerk Zwartsluis een expositie te zien. Het thema is ‘Herders gezocht’.

“We kijken in deze adventstijd uit naar de geboorte van onze Goede Herder in een stal. En hij vraagt ons in deze tijd: ‘hoe herderlijk ben jij?’”, aldus de kerk in een persbericht.

In totaal zijn er tien schilderijen te zien aan de wanden in de kerkzaal. Veelal is de kerk overdag geopend bij aanwezigheid van de predikant. Elke werkdag is er om kwart voor negen het ochtendgebed. “Een mooie gelegenheid om er eens bij te zijn en daarna de schilderijenexpositie te bekijken.”

Op 18 januari is er om 15.00 uur een bijeenkomst in de kerk bij de schilderijen. Voor meer info over de kunstenaar kunnen geïnteresseerden terecht op www.leonieuwenhuize.nl.

Het afgebeelde schilderij heet ‘Gevonden’. “Aan de rand van de woestijn tussen de braamstruiken, heeft de herder wellicht wat kleerscheuren opgelopen, maar het schaap is gevonden”, zo zegt Nieuwenhuize. “Schilderen is voor mij een beeldende reflectie op het leven. Een beetje vanaf de berg het dal inkijken. Mijn titels hebben meestal een dichterlijke of geestelijke strekking. Voor mij is het leven een van God gekregen wonder.”

Enrico Kolk

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie