Afbeelding
Foto: Henk Kuik

‘Betrek jongeren bij actie Grote Kolksluis’

Algemeen

ZWARTSLUIS – Ook jongeren moeten betrokken worden bij de acties om de Grote Kolksluis in Zwartsluis structureel te openen. Dat schrijft het Jongerenpandel Zwartewaterland. “Wij voelen ons verantwoordelijk om mee te denken over oplossingen en kansen. Het panel waardeert het als het wordt meegenomen in de verdere stappen rondom dit dossier.”

Volgens het panel, de opvolger van de jongerenraad, heeft de sluiting van de sluis ook onder jongeren veel losgemaakt. “Voor ons als jonge inwoners is het van groot belang dat ons dorp levendig, aantrekkelijk en toekomstbestendig blijft. De sluis draagt hier zichtbaar aan bij, onder andere door evenementen en voor recreatie. Daarnaast betekent de sluiting dat boten moeten omvaren via een route die wij als onveiliger ervaren.”

Daarom vindt het panel dat de gemeente zich maximaal moet blijven inspannen om de sluis weer open te krijgen. En waar mogelijk, wil het panel daar dus graag een rol in spelen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie