Afbeelding
Foto: Helmich Lubberts

Van de Wetering en Brouwer bereiken mijlpalen

Sport

GENEMUIDEN - Voorafgaand aan de wedstrijd tegen Sparta Nijkerk zijn Arend van de Wetering en Bart Jan Brouwer door hun club gehuldigd. Van de Wetering heeft tweehonderd wedstrijden voor het eerste elftal van Sc Genemuiden gespeeld. De teller van Bart Jan Brouwer staat inmiddels op honderdvijftig wedstrijden. De twee verdedigers spelen sinds hun jeugd voor de groen-witten en zijn hun club altijd trouw gebleven.

“Een prachtig aantal. 150 wedstrijden in het eerste van Genemuiden. Dat is niet voor iedereen weggelegd. Best wel speciaal,” vindt Bart Jan Brouwer. De 25-jarige Brouwer ontvangt hiervoor een bos bloemen, een oorkonde in een grote lijst met foto’s waarop hij te zien is als speler van Sportclub 1. 

Brouwer zegt dat hij de promotie naar de derde divisie als hoogtepunt ziet. “Ik zet die foto’s eerst beneden neer. Zodat iedereen het kan zien. Daarna gaat het naar een kamertje waar nog wat medailles van vroeger liggen. Daar liggen ook mijn eerste paar voetbalschoenen. Ik ben begonnen op mijn vierde. Ik speelde toen al met Hadde. Mijn debuut in het eerste maakte ik in 2018 toen Arend van de Wetering zijn been brak. Zijn pech bleek mijn geluk. Ik zat in het tweede en heb toen zeven wedstrijden op zijn plek de competitie uitgespeeld. Daarna ben ik niet meer weggeweest.”

De bijna 25-Arend van de Wetering weet zich zijn debuut ook nog goed voor de geest te halen. “Mijn debuut weet iedereen zich nog wel te herinneren denk ik. Het was een uniek debuut. Ik maakte twee eigen doelpunten. Dat vergeet niemand. Ik kreeg gelukkig het vertrouwen van de trainer. Hij liet mij staan en ben nooit meer weggeweest. Ik zit goed op mijn plek hier. Je moet zorgen dat je fit blijft. Of ik ooit ergens ander naar toe had gekund? Die behoefte heb ik niet. Ik woon en werk in Genemuiden en heb nooit over een vertrek nagedacht.” Ook Van de Wetering noemt de promotie naar de 3e divisie als hoogtepunt. “Maar ook de bekerwedstrijd tegen Willem II was fantastisch. Thuis, veel publiek, bovenliggende partij, mijn goal. Ik was ziek van het verlies. Maar al met al kun je natuurlijk alleen maar heel tevreden zijn.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie