
VVD gaat het centrum van Zwartsluis ‘schoonmaken’
Verkiezingen 2026ZWARTSLUIS – De VVD vindt het blijkbaar tijd om de daad bij het woord te voegen: de liberale partij grijpt de actie NL Doet aan voor een schoonmaakbeurt van het centrum Zwartsluis. De partij nodigt Sluzigers uit om op zaterdag 14 maart ook aan de slag te gaan.
De liberalen krijgen in ieder geval de steun van wethouder Jan van der Poel, zei hij afgelopen donderdag in de gemeenteraad. De wethouder kreeg vragen die al jarenlang gesteld worden: wanneer gaat er eens iets gebeuren aan de staat van de Kolksluis en de Staphorstersluis.
En dat weet Van der Poel niet. “Het is heel frustrerend dat we heel moeizaam in gesprek kunnen komen met Rijkswaterstaat”, aldus de wethouder. Want die organisatie en eigenaren van de sluizen geeft al jarenlang niet thuis als het op opknappen aankomt.
Volgens VVD’er John Smits is tijdens NLDoet vooral de omgeving van de sluizen aan de beurt. Van de monumenten zelf blijven de schoonmakers af. De actie kwam aan bod tijdens een debat over de toekomst van het zogenoemde Waterhart van Zwartsluis. Over dat plan van de gemeente zijn alle partijen in meer of mindere mate enthousiast.
















