Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Nationale Archeologiedagen bij de ArcheoHotspot

Algemeen

HASSELT - De ArcheoHotspot doet komende zaterdag weer mee aan de Nationale Archeologiedagen. Die vinden plaats aan de Rosmolenstraat 4 van 11.00 uur tot 16.00 uur en er zijn activiteiten voor jong en oud. 

De ArcheoHotspot in Hasselt was de twaalfde locatie in Nederland, inmiddels is dat uitgegroeid naar 25 locaties. Bijzonder is dat de locatie in Hasselt de enige ArcheoHotspot is die geheel gerund wordt door vrijwilligers.

“Ontdek de verhalen van de geschiedenis onder onze voeten en bezoek onze archeologische werkruimte. Hier kunt je zien hoe de werkgroep vondsten verwerkt en mag je archeologisch materiaal van dichtbij te bekijken en in de handen nemen. En heb je thuis nog vondsten liggen? Neem ze vooral mee, dan kijken we er samen naar en kunnen we jouw vragen misschien wel beantwoorden”, nodigen de vriwjilligers uit. 

Naast het bekijken van modellen van baggermaterieel, is er een tweetal films van baggerbedrijf J. Prins van Wijngaarden te zien. De SAWZ is ook bezig met het verzamelen van archiefmateriaal van de twee baggerbedrijven J. Prins van Wijngaarden en Boltje uit Hasselt. 

Er zijn ook kinderactiviteiten. “Net als vorig jaar hebben we, dankzij steun van AWN afdeling 20 IJsseldelta-Vechtstreek, weer de steentijddeskundigen van ArcheoFlint kunnen contracteren. Anne ten Brink en Ernest Mols zijn hun hele leven al bezig met vuurstenen werktuigen. Niet alleen zijn ze al vele jaren Nederlands kampioen in het bewerken van vuursteen, ze vertellen er ook mooie verhalen bij. Kinderen luisteren met volle aandacht hiernaar. Maar ze kunnen ook zelf aan de slag met het maken van een prehistorische vuurstenen bijl of pijl. Vuurstenen artefacten behoren tot de meest tastbare bewijzen van activiteiten door onze voorouders. Leer hoe ze leefden en gereedschap maakten van vuursteen om voedsel te bereiden, huiden te bewerken en vuur te maken.”

Enrico Kolk

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie