Afbeelding
Foto: Jan van Kleef/Bewerking: Brugmedia

Sluziger senioren genieten van boottocht in Weerribben-Wieden

Algemeen

ZWARTSLUIS – Stichting De Nieuwe Schans had ook na de succesvolle tochten in voorgaande jaren voor woensdag 24 juli een boottocht georganiseerd. Ruim vijftig deelnemers gingen met de ‘Vrijstate’ van Recreatie-en Rondvaartbedrijf Pieter Jongschaap uit Kalenberg een Weerribben-Wiedentocht maken.

 De stemming zat er meteen goed in. Opgeluisterd met accordeonmuziek van de jarige Ben Prikken - hij werd 81 jaar- ging iedereen bij mooi weer aan boord. Voor het zonnedek had het iets warmer mogen zijn, volgens de organisatie. Desalniettemin gingen velen daar toch even zitten. De gasten aan boord van het passagierschip waren bewoners van De Schans en senioren uit Zwartsluis.

De ontvangst aan de Handelskade was rond kwart voor elf met koffie en Blokzijler brok. Niet alleen bij het aan boord stappen, maar ook tijdens het varen zorgde Ben Prikken voor de vrolijke muzikale noot met bekende Nederlandse liedjes en meezingers. Hij werd zelf toegezongen, omdat de accordeonist zijn verjaardag vierde. Hij kreeg een chocoladebon van Ekkelenkamp aangeboden.

Rond het middaguur werd een heerlijke broodmaaltijd geserveerd. En een glaasje advocaat met een flinke toef slagroom deed velen goed smaken. Onderweg kon men volop genieten van de fraaie natuur en de waterrijke omgeving.

Kapitein Bene Jongschaap arriveerde rond half vier ’s middags weer met de ‘Vrijstate’ met de gasten aan boord aan de Handelskade. Even daarvoor werd als afsluiting het Sluziger volkslied ’Zwartsluis aan het Zwartewater’ gezongen. De gasten keken na afloop allemaal terug op een mooie en feestelijke dag met veel gezelligheid onder elkaar.

Woensdagavond 14 augustus is er in De Schans een optreden van shantykoor De Stuwzangers uit Vilsteren. Dat begint om 19.30 uur. Bewoners en senioren zijn van harte welkom. De koffie of thee staat klaar.

Enrico Kolk

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie