Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Optreden Koorschool inspiratiebron voor jeugd om zelf te zingen

Algemeen

HASSELT – Een muzikale reis van de zestiende eeuw tot aan nu, vol met sfeervolle kerstnummers. Zo laat het optreden dat Koorschool Drenthe geeft op 13 december in de Ichthuskerk in Hasselt zich omschrijven. Een koorschool met voornamelijk veel jong zangtalent is van zichzelf al tamelijk bijzonder, maar het niveau ligt ook nog eens hoog. Dat zegt Warno Ruting van de concertcommissie van de Ichthuskerk.

De muziekdocent, dirigent en musicus ziet uit naar het concert dat een uur duurt, namelijk van 16.00 tot 17.00 uur. “Ik ken de dirigent van Koorschool Drenthe, Arian van der Mark, nog van vroeger. We hebben elkaar weer teruggevonden op Facebook. Leuk om dan weer te merken dat muziek een verbindende factor is.”

Volgens Ruting gaat het koor iets bijzonders neerzetten. “Er komt oude muziek voorbij uit de baroktijd, maar er worden ook bekende nummers gezongen als ‘In the middle of the winter night’, ‘Hear the Angels sing’ en eigentijdse nummers. Daarmee is het een bijzondere mix van vier eeuwen muzikale geschiedenis.”

De leeftijd van de kinderen van de koorschool loopt uiteen van zes tot zeventien jaar. Sommigen van hen zullen ook solo zingen en Ruting weet hoe spannend dat kan zijn. “Of je nu jong of oud bent, wie voor het eerst solo zingt is echt wel nerveus. Iedereen in het koor kent jouw partij en jij moet het laten zien en horen. De dirigent traint jou hoe je mooi en zuiver en zingen.” Bij een dergelijk concert komt voor iedereen veel organisatie kijken, aldus Ruting. Denk aan het wekelijks repeteren, vervoer, planning, energie, instuderen, omkleden en presenteren. 

Veel tijd om samen te repteren is er niet. Het koor zal goed zijn voorbereid en dat geldt eveneens voor Ruting. Doordat hij zelf ook dirigent is weet hij wat voor gevoel binnen het koor kan leven. “Het is interessant om beide kanten kennen. Ditmaal zit ik achter het orgel, dus aan de andere kant van de bok. Ik weet hoe belangrijk het is voor een dirigent om een goede connectie te hebben. Hij bepaalt het tempo, waar een komma komt en waar het wat meer of juist wat minder moet.”

Volgens Ruting is het voor liefhebbers een gevarieerd repertoire samengesteld. Met bekende religieuze kerstklassiekers, carols en meer algemene muziek. Hij noemt het concert een aanrader. Naast het bijzondere karakter van Koorschool Drenthe prijst de musicus ook de ambiance van de Ichthuskerk. Ruting: “Het is een intiem gebouw. Er gaan iets van 250 mensen in, maar ook al het er honderd zijn heb je toch nog sfeer en ook de akoestiek is overal goed. Je hebt nergens een pilaar die voor je hoofd zit.”

Verder vindt Ruting het tijdstip van het concert een pre. “Het begint al om 16.00 uur en dat is ideaal voor mensen die er niet meer ’s avonds laat in het donker op uit willen.”

Het optreden duurt maar een uur en daarom zijn er geen pauzes of rustmomenten waarin iets wordt uitgelegd over de muziek. Maar het is wel een uur gewoon genieten. Ruting hoopt dat er ook andere kinderen en jongeren komen. “Ik merk op mijn school en in het algemeen dat veel kinderen niet meer echt zingen. Een liedje op school of op YouTube is leuk, maar niet voldoende om te leren zingen, is Ruting van mening. “Een concert als dit kan echter heel inspirerend zijn. Zodat de jeugd, maar ook ouderen ontdekken en horen hoe leuk zingen is. Maar ook wat je kunt bereiken als je je best doet.”

Het optreden van Koorschool Drenthe op 13 december in de Icthuskerk begint om 16.00 uur en is vrij toegankelijk. Wel is er na afloop een collecte. De Koorschool bestaat voornamelijk uit kinderen tot 17 jaar, maar heeft ook volwassen zangers binnen de gelederen die dan ook meekomen. Voor meer informatie over het koor zie koorschooldrenthe.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie