Afbeelding
Foto: Waterschap Drents Overijsselse Delta

Waterschap aan de slag met uiterwaarden bij Zwartsluis

Algemeen

ZWARTSLUIS - Waterschap Drents Overijsselse Delta (WDODelta) start op dinsdag 15 september met werkzaamheden aan de uiterwaarden van het Meppelerdiep tussen Meppel en Zwartsluis. Samen met Natuurmonumenten richt het waterschap een bestaande plas-draszone opnieuw in. De werkzaamheden verbeteren de waterkwaliteit en geven planten en dieren meer ruimte. Naar verwachting zijn de werkzaamheden eind november afgerond.

Het projectgebied ligt in Natura 2000-gebied De Wieden en beslaat ongeveer vijf hectare, vergelijkbaar met zeven voetbalvelden. Door de herinrichting ontstaat een natuurlijkere verbinding tussen de plas-draszone en het Meppelerdiep. Hiervoor wordt een deel van de oever afgegraven en worden twee open verbindingen met het Meppelerdiep aangelegd. Dankzij deze aanpassingen kan het water beter doorstromen en ontstaat een natuurlijker waterpeil. Om te voorkomen dat aangrenzende gronden onder water komen te staan, wordt aan de westzijde van het gebied een nieuwe waterkering aangelegd.

Betere waterkwaliteit en meer biodiversiteit

Met de werkzaamheden ontstaat een aantrekkelijk leefgebied voor vissen, vogels en waterplanten. Daarnaast draagt het project bij aan de doelen van de Europese Kaderrichtlijn Water (KRW) en de instandhoudingsdoelen voor Natura 2000-gebied De Wieden. Nicole Koks, dagelijks bestuurslid van WDODelta: “Met deze werkzaamheden maken we de bestaande natuurzone langs het Meppelerdiep nóg waardevoller. Door het water meer ruimte te geven en de verbinding met het Meppelerdiep te verbeteren, versterken we de natuurlijke dynamiek van het gebied en vergroten we de kansen voor bijzondere planten- en diersoorten die afhankelijk zijn van schoon en gezond water.”

Koks benadrukt daarnaast het belang van samenwerking: “Waterkwaliteit en natuur houden zich niet aan eigendomsgrenzen, maar zijn wel sterk afhankelijk van elkaar. Daarom is het mooi dat we samen met Natuurmonumenten hiermee aan de slag gaan.”

Werkzaamheden tot eind november

Aannemingsbedrijf Mulder-Eykelkamp uit Zwolle voert de werkzaamheden uit. Het werk vindt grotendeels plaats op gronden van Natuurmonumenten en het waterschap. Omwonenden en weggebruikers kunnen tijdelijk extra werkverkeer tegenkomen. Waar nodig neemt de aannemer vooraf contact op met grondeigenaren. Rondom het werkgebied worden verkeersmaatregelen getroffen en duidelijke informatieborden geplaatst.

Meer informatie: www.wdodelta.nl/meppelerdiep

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie