Afbeelding
Speeltuinvereniging

Tijd voor duidelijkheid Willem Egbertsstraat

Algemeen

HASSELT – Moet de speeltuin aan de Willem Egbertsstraat blijven of is dat stuk groen een uitstekende plek voor de bouw van twaalf tot veertien woningen? Daar verschillen de meningen voorlopig over. Alle partijen zijn het over één ding wel eens: er moet dit jaar maar eens duidelijkheid komen.

Na de sloop van een school ontstond op deze locatie in Hasselt een prachtige speeltuin. Die groeide in tien jaar tijd uit tot een trekker voor de buurt, de wijk en eigenlijk heel Hasselt. Maar ondertussen sluimert al die tijd het verhaal dat hier woningbouw zou moeten komen.

De gemeente besloot daarom onlangs om eerder toegezegde bomen niet te planten. Voor bestuursleden Dieta Jansen en Jenneke van der Kolk van de speeltuin voedt dat de gedachte dat ze niet serieus worden genomen. Ze voelen zich gepasseerd en ook in de steek gelaten door de meeste politieke partijen. “De partijen die in hun verkiezingsprogramma’s het hardste roepen dat dit soort locaties belangrijk zijn, doen in de praktijk het minst”, vindt Jansen.

De bestuursleden vinden de speeltuin zelf uiteraard belangrijk. “Dit is de enige plek in deze wijk waar kinderen veilig kunnen spelen. Waarom moet hier dan woningbouw komen? In bijvoorbeeld Om de Weede is genoeg grond. Daar is bovendien veel meer groen.”

Volgens de bestuursleden zit er ook helemaal niet de bestemming ‘wonen’ op deze locatie. “Nee, nee…”, klinkt het fel. “Er zit een sociaal-maatschappelijke bestemming op. En daar voldoet deze speeltuin aan”, zegt Jansen. Zij sprak afgelopen donderdag ook in tijdens de gemeenteraad. Daar wees ze er op dat ondertussen 120.000 euro aan gemeenschapsgeld in de speeltuin is geïnvesteerd. “Het is niet langer tijd voor betekenisloze woorden: red onze speeltuin.”

Uit reacties van de partijen blijkt dat die ook het belang van de voorziening in zien. Buitengewoon Zwartewaterland wil morgen (donderdag) met een motie komen voor het behoud van de speeltuin. “Mijn zegen heeft u…”, zegt ook John Smits van de VVD. Diederik Hoekman vraagt zich of gedeeltelijke bebouwing van het terrein een optie zou kunnen zijn. Niet wat Jansen betreft. Ook dan zou de Willem Egbertsstraat twee jaar lang in een bouwterrein veranderen. Veilig spelen is dan niet meer mogelijk, betoogt ze.

Andere partijen vragen wethouder Rietman ook om duidelijkheid. Maar die kaatst de bal terug naar de raad. Die moet zich dit jaar buigen over de ‘bouwsteen wonen en ontwikkellocaties’. “Dan moet u keuzes maken over welke locaties wel of niet geschikt zijn voor woningbouw”, aldus de wethouder. Rietman zegt ‘volstrekt op de hoogte te zijn van de wensen en standpunten van het speeltuinbestuur’. “En die heeft het volste recht om op te komen voor de belangen van de speeltuin. Maar laten we niet doen alsof betaalbare woningbouw geen belang is. En die afweging moet u maken.” 

Klaas Eenkhoorn (PvdA) vindt de ophef rond de speeltuin een beetje ‘paniekvoetbal’. “Dit jaar en volgend jaar komt er zeker geen woningbouw. Laat de volgende raad maar beslissen of dit daarvoor wel een goede plek is”, aldus de socialist die daarmee wijst op de komende gemeenteraadsverkiezingen. 

Ook Rietman is duidelijk. “Op dit moment ligt er geen woningbouwbestemming op deze locatie. Zonder aanpassing van dat beleid kan er dus geen woning gebouwd worden.”

En dus blijft het voorlopig afwachting hoe de toekomst van dat stuk grond aan de Willem Egbertsstraat eruit gaat zien. Wellicht zorgt de motie van Buitengewoon Zwartewaterland alvast voor meer duidelijkheid. De bestuurders van de speeltuinvereniging zijn benieuwd. “Dan kan de politiek tonen of zij zich echt wil inzetten voor het maatschappelijke belang boven geld.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie