
Olympia VR1 pakt eerste bekerzege in Marknesse
SportHASSELT - Na acht trainingen heeft Olympia’28 VR1 de eerste bekerwedstrijd tegen ST SVM/Tonego VR1 gewonnen.
De openingsfase was pittig. Olympia moest duidelijk nog zoeken en liet de tegenstander in de eerste minuten te makkelijk komen. Vier schoten op ons doel volgden, maar gelukkig stond keepster Deborah Bolks direct scherp. Daarna kantelde de wedstrijd: de combinaties liepen beter en vooral via het middenveld en de flanken werd het spel verzorgd opgebouwd. Meike Zwitser was dichtbij de openingstreffer, maar raakte tweemaal de paal. In de 18e minuut viel het doelpunt alsnog: Lotte Bruins rondde een aanval beheerst af en zette Olympia op 0-1. Even later kreeg Olympia een penalty, die opnieuw door Lotte Bruins werd benut: 0-2 bij rust.
In de tweede helft draaide het spelbeeld om. Marknesse kwam sterker uit de kleedkamer en drukte Olympia ver terug. Het positiespel verdween en de bal werd vaak snel ingeleverd. Toch gaf Deborah Bolks geen krimp en hield ze met meerdere knappe reddingen de nul vast.
Een leerzame wedstrijd, waarin Olympia liet zien dat het team potentie heeft, maar ook dat er nog stappen gezet moeten worden. Met een 0-2 overwinning op zak smaakt dit naar meer.











