
Olympia’28 begint bij DESZ aan promotiestrijd
SportHASSELT - Olympia’28 begint de pogingen om te te promoveren zaterdag bij DESZ. Omdat op het eigen terrein een groot muzikaal spektakel plaatsvindt, moeten de Hasselters uitwijken naar De Cingellanden.
Het bestuur van Olympia’28 heeft met ‘pijn in het hart’ gekozen de eigen nacompetitiewedstrijd te verplaatsen, zodat het muziekevenement kan doorgaan. Tijdens dit ‘try-out festival’ komen zeventien marching- en showbands naar Hasselt. Tussen alle optredens was geen plek te vinden voor een voetbalwedstrijd.
“Allerlei scenario’s werden uitgewerkt met als doel dat de wedstrijd en het muziekevenement dezelfde dag naast of achter elkaar zouden kunnen plaatsvinden”, legt het bestuur van Olympia’28 uit. Maar ze konden allemaal de prullenmand in, onder meer vanwege de bruiloft in de selectie van tegenstander ESC Glanerbrug.
“Gezien de grootte van het muziekevenement en de enorme voorbereiding die hiervoor heeft plaatsgevonden hebben wij het festival voorrang gegeven”, stelt het bestuur. Dat heeft naar eigen het besluit ‘niet lichtvaardig’ genomen. “Want natuurlijk wil iedere speler en supporter een belangrijke nacompetitiewedstrijd op het eigen sportpark spelen. Maar we willen de betrokken muziekverenigingen niet opzadelen met een uiterst teleurstellende last-minute annulering van een fantastisch evenement. Zeker niet daar Olympia’28 het laatste jaar juist zo veel steun van collega verenigingen heeft mogen ontvangen.”
Promotie
Vandaar de keuze voor Zwartsluis, waar DESZ bereid bleek om de nacompetitiewedstrijd te faciliteren. ESC Glanerbrug is net als Olympia’28 een vierdeklasser die hoopt op promotie. De Tukkers eindigden in de competitie als zesde. De winnaar van het duel komt volgende week zaterdag weer in actie.
















