
Wielervereniging viert verjaardag met feestje
SportHASSELT - Wielervereniging Noordwesthoek uit Hasselt bestaat zestig jaar. Op 24 maart 1966 werd de WV Noordwesthoek destijds opgericht onder de bezielende leiding van voorzitter B. Platel , met in zijn kielzog secretaris H. Withaar en penningmeester J. ten Klooster.
In het zestigjarig bestaan heeft de WV Noordwesthoek laten zien een stabiele en actieve vereniging te zijn met een trouw ledenaantal en uitstekend presterende renners en rensters. In de Kop van Overijssel organiseerde WV Noordwesthoek tal van wedstrijden, zoals de ronde van Hasselt, Genemuiden, Zwartsluis, Vollenhove, Blokzijl en Sint Jansklooster.
Begin jaren zeventig kwam daar de bekende klassieker de Omloop van Noord West Overijssel voor nieuwelingen en junioren bij. Een vooraanstaande klassieker met deelnemers uit binnen- en buitenland. Eind jaren zestig waren het Noordwesthoekrenners als Gerrit ter Wee, Piet ten Klooster, Jan Palland, Wim Lindeboom en anderen die in de regio Noordwest Overijssel zeer sterk voor de dag kwamen en menige overwinningsbloemen mee naar Hasselt brachten.
De laatste decennia laat de Noordwesthoek zien een uitstekende jeugdafdeling te hebben waar met een regelmaat jongens en meisjes doorbreken op nationaal en internationaal niveau. De laatste jaren werden tal van Nederlandse kampioenen gehuldigd bij de jeugd, met als hoogtepunt in januari van dit jaar vijf Nederlandse titels veldrijden bij de jeugd. En wat te denken van Anna van der Breggen als Olympisch en wereldkampioene en professionele wielrenners als Pascal Eenkhoorn en Tim Naberman die hun eerste wedstrijden in NWH-shirt reden.
Op vrijdag 23 oktober gaat de WV Noordwesthoek haar 60 jaar bestaan vieren in Staphorst, zaal Kisteman. Ben je oud lid van de Noordwesthoek en wil je ook bij dat jubileumfeest aanwezig zijn, meld je dan aan via secretaris@wvnoordwesthoek.nl.
















