Afbeelding
Foto: Erik Driessen

Bouw nieuwe Zwartewaterbrug kost zeker 2,5 jaar

Algemeen

HASSELT - Een nieuwe Zwartewaterbrug bij Hasselt is niet voor 2032 klaar. Dat meldde projectmanager Bart Roest van de Provincie Overijssel donderdagavond aan de gemeenteraad. Hij verwacht dat een aannemer straks zeker 2,5 jaar bouwtijd nodig heeft. En dat gaat dus ongetwijfeld veel hinder voor het verkeer opleveren.

Nu gaan dagelijks negentienduizend auto’s en vrachtwagens en duizend fietser via de brug over het Zwarte Water. Daarvoor moet dus straks een oplossing komen. Maar eerst is het zaak om het beste alternatief voor de huidige brug te bedenken. Volgens Roest moet daarvoor eind 2027 groen licht worden gegeven. Daarna zijn er nog enkele jaren nodig voor de aanbesteding en de voorbereiding en uitvoering van de aannemer.

Of er wel een nieuwe brug komt, is ook nog niet helemaal zeker. De onderzoekers hebben ook gekeken naar de mogelijkheid van een tunnel of een aquaduct. Hoe realistisch die opties zijn, wordt vermoedelijk snel duidelijk. Dit jaar maakt de provincie een schifting tussen kansrijke en niet-kansrijke oplossingen.

Lees woensdag De Stadskoerier Extra voor het complete verhaal over het vervangen van de Zwartewaterbrug bij Hasselt.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie