
Dorcas houdt voor 29e keer de vaste Voedselactie
AlgemeenGENEMUIDEN – Dorcas houdt op 8 en 9 november bij de Albert Heijn de vaste Voedselactie. Door vrijwilligers van Dorcas worden hier pakketten aangeboden die mensen kunnen doneren. Deze pakketten kunnen klanten laten scannen bij de kassa, waardoor op deze manier geld wordt opgehaald.
Het is de 29e keer dat de actie gehouden wordt. Landelijk vindt die van 1 tot en met 10 november plaats. “Eén op de tien mensen in de wereld heeft door nood en extreme armoede te weinig gezond voedsel. Honger maakt hen ziek, put hen uit. Elke dag staat in het teken van die ene vraag: hoe komen we aan eten? Armoede laat geen ruimte voor leren en ontwikkelen. Het ontneemt mensen een eerlijke kans. Samen komen we in actie”, aldus Dorcas in een persbericht. Met duizenden vrijwilligers en supporters wordt de Dorcas Voedselactie gehouden. “Zo zetten we ons in voor mensen die dagelijks gezond voedsel moeten missen. Met uw steun geven we hun een pakkend pakket. Een pakket dat niet alleen de honger vandaag, maar ook de armoede op lange termijn aanpakt.”
Tijdens de actieperiode zamelen vrijwilligers in heel Nederland geld in voor drie verschillende pakketten: voedsel bij nood, voedsel verbouwen of voedsel verdienen. De Dorcas Voedselactie wordt zowel online als in supermarkten, kerken en op scholen gehouden. Ook in de Dorcaswinkel in Genemuiden kunnen mensen meedoen aan de actie. “In de winkel delen we flyers van de pakketten uit en voor kinderen ligt er een leuke kleurplaat klaar. De winkel is open op dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur.”
Er worden nog vrijwilligers gezocht die willen helpen tijdens de actiedagen in de Albert Heijn. “Hou jij van aanpakken en wilt u/ wil jij je ook inzetten voor deze actie? Meld u aan via ons mailadres: dorcaskampenijsselmuiden@gmail.com.”
Mensen kunnen ook bijdragen aan de Dorcas Voedselactie door te geven via www.dorcas.nl/voedsel of via NL04RABO0106 50000 ten name van Dorcas in Almere onder vermelding van Voedselactie.















