
Opnieuw een ‘cruciaal’ voetbalprogramma
SportZWARTEWATERLAND – Zeker voor DESZ en Olympia ’28 kan dit seizoen bijna elk weekeinde de vooraankondiging ‘cruciaal’ uit de kast komen. Ook komend weekeinde moeten de ploegen uit Zwartsluis en Hasselt weer volop aan de bak om het degradatiespook te ontlopen. Sportclub Genemuiden heeft heel andere zorgen.
De ploeg van trainer Rene van der Weij wil bovenin blijven meedraaien. Daarvoor zou een overwinning op Ajax Amsterdam meer dan welkom zijn. De Amsterdammers draaien een wat kleurloos seizoen en lijken nu al redelijk uitgespeeld in de competitie. Bovenin spelen ze geen rol, afzakken naar de laatste plaatsen lijkt ook geen realistisch scenario. Eerder dit seizoen speelden beide teams in Amsterdam een saai duel. Ajax stond al redelijk snel met tien man op het veld, maar Genemuiden kon van dat numerieke overwicht niet profiteren.
Ook een makkelijk gegeven strafschop werkte Kay Velda niet binnen de palen. Het bleef daardoor op Sportpark de Toekomst 0-0. DESZ en Olympia ‘28 hebben twee weken geen competitieverplichtingen gehad. Tweedeklasser DESZ gaat tegen VSCO ’61 op jacht naar punten. De ploeg uit Oosterwolde heeft ongetwijfeld hetzelfde in gedachten.
Reddingsboei
VSCO ’61 staat voorlaatste met elf punten, vier meer dan rode lantaarndrager DESZ. De Sluzigers hebben eigenlijk een overwinning nodig om een reddingsboei stevig te omarmen. Bij verlies hangt DESZ al met een been over de reling. Olympia ’28 kan in de derde klasse de punten ook goed gebruiken. Hoewel de situatie minder zorgelijk is dan in Zwartsluis, moeten ook de Hasselters punten pakken. Zeker als ASC ’61 uit Dalfsen op bezoek komt. De Vechtdallers hebben dertien punten uit dertien duels, Olympia ’28 pakte in veertien wedstrijden zeventien punten. Een winstpartij zou de Hasselters kortom buitengewoon goed uitkomen.
Makkelijk zal dat niet worden. In Dalfsen verloor Olympia ‘28 eerder dit seizoen met 2-1 van ASC.
















